fbpx

Relacje inwestorskie Aktualności

Notowania

27 Oct 2020

Jedna z najbardziej oczekiwanych polskich gier 2020, Ghostrunner, będzie dziś (po godz. 17:00 polskiego czasu) dostępna na PlayStation 4, Xbox One i PC.

O niezwykłej popularności tego tytułu świadczy fakt, iż od kilku tygodni plasuje się on w pierwszej „10” rankingu Wish List na Steam, z wynikiem prawie 700 tys. zainteresowanych graczy

– Bardzo się cieszymy, że wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień premiery. Wszyscy ciężko pracowaliśmy, by był to udany debiut i mamy nadzieję, że produkcja One More Level zostanie bardzo dobrze odebrana przez społeczność. Ghostrunner to gra wyjątkowa, o jakości, której nie powstydziłyby się tytuły AAA, więc oczekiwania wobec niej mamy wysokie. Szacunki z okresu przedsprzedaży, średnia nota na poziomie 83/100 na Metacritic po pierwszych 29 recenzjach w mediach, 31. miejsce w tym roku na świecie pod tym względem oraz awans na 3.miejsce w rankingu Global Bestseller na Steam napawają nas optymizmem. Pozostaje nam już teraz tylko czekać na pierwsze dane sprzedaży regularnej – mówi Piotr Żygadło, CEO notowanego na GPW wydawcy All in! Games.

Ghostrunner to gra akcji osadzona w cyberpunkowym świecie, w której głównym bohaterem jest uzbrojony w zaawansowany technologicznie miecz, cyber-wojownik. Jego zadaniem jest unikanie pocisków skacząc, wykonując sprinty i biegając po ścianach, a następnie przecinanie wrogów jednym ciosem. Musi on sobie poradzić z mechaniką one-hit-one-kill, poruszając się z prędkością błyskawicy i manipulując czasem. Gra wymaga wyczucia i szybkich reakcji, ale dzięki natychmiastowym „respawnom” każda kolejna walka jest bardziej strategiczna niż frustrująca.

Po kataklizmie niedobitki ludzkości mieszkają w Dharma Tower, megastrukturze stworzonej jako tymczasowe schronienie. Sto lat konfliktu doprowadziło do brutalnego podziału społeczności: im niższe piętro, tym niższy status mieszkańców w społeczeństwie. Tajemniczy Klucznik utrzymuje ten system kastowy, ale ludzie mają dość. Obdarzony niesamowitą szybkością i zabójczą precyzją Ghostrunner musi dotrzeć na szczyt wieży, by odkryć prawdę o rządach Klucznika.

Gra jest opatrzona dynamiczną ścieżką dźwiękową synthwave autorstwa Daniela Deluxe i wspiera technologię NVIDIA RTX Ray Tracing. Oferuje ona wciągające i zachwycające efekty wizualne, z jakich zwykle korzystają gry kategorii AAA. 

27 października tytuł będzie dostępny na PlayStation 4, Xbox One i PC (Steam, Epic Games Store oraz GOG) w cenie regularnej $29.99 / €29.99 / £24.99 (124 zł). Na Nintendo Switch pojawi się w listopadzie, a dokładna data zostanie ogłoszona w najbliższych dniach. Drobny poślizg wynika z faktu, iż wszyscy zaangażowani w tę produkcję chcą, by gracze otrzymali w pełni dopracowany produkt i mieli jak najlepsze doświadczenia z grą.   

Osobom, które zakupią grę na PlayStation 4 i Xbox One, przysługiwać będzie bezpłatny upgrade, gdy wyjdzie wersja gry na konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X. Next-genowa premiera będzie miała miejsce w 2021, a dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na głównej stronie gry, dostępnej w kilku wersjach językowych, a także Twitterze, Facebooku, Instagramie i Discordzie